logo
close

Kioski z płyty wielowarstwowej – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie dla inwestorów

28 lipca 2022
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Rynek inwestycyjny znacząco się zmienia i jednocześnie cały czas rozwija. Trzeba szukać co rusz nowych rozwiązań, które wpłyną na efekt końcowy. Choć brzmi to dość enigmatycznie, to wcale takie nie jest. Chodzi o to, aby wprowadzać rozwiązania, które zwiększają zyski, ale nie niszczą też środowiska i tutaj zastosowanie mają płyty wielowarstwowe.

Kioski z płyty wielowarstwowej – dobre rozwiązanie i szybka budowa

Jeżeli chcecie założyć sieć kiosków, to nie musicie wcale obawiać się naprawdę wysokich kosztów ich budowy. Wynika to z faktu, że tradycyjne metody budowlane możecie zamienić na te zdecydowanie nowocześniejsze i tutaj mamy na myśli oczywiście płyty wielowarstwowe. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest rzeczywiście niezwykle nowoczesne. Płyty wielowarstwowe są trwałe, odporne na uszkodzenia, a przy tym dobrze utrzymują ciepło. Niewątpliwie nie trzeba więc martwić się, że koszty ogrzewania będą wysokie. Zapewnia też świetną izolację akustyczną, w związku z tym chroni przed hałasem z zewnątrz. Z czego wynika tak wiele zalet? Oczywiście z charakterystycznej budowy płyt wielowarstwowych. Patrząc na ich przekrój, można dostrzec, że wyglądają niczym kanapka. W środku znajduje się rdzeń, który wykonany jest z wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Można wybrać również wersję z rdzeniem ze styropianu. Rdzeń jest obudowany z dwóch stron płytą metalową, najczęściej stalową, choć czasem używa się także płyty aluminiowe. Jednocześnie stosuje się przy tym zabezpieczenia, które chronią przed korodowaniem. Warto podkreślić, że rdzeń nadaje całej konstrukcji wysoką odporność ogniową ze względu na zastosowanie materiałów trudno palnych.

Czy można budować kioski w każdym terenie?

Wiadomo, że pod inwestycję trzeba znaleźć dobry teren. Często bywa tak, że warunki geotechniczne są fatalne, za to miejsce jest często odwiedzane. Na szczęście słabe warunki geotechniczne nie muszą być przeszkodą. Wystarczy tylko zastosować właściwe rozwiązanie. W tym przypadku należy wykonać podbudówkę. Nie musicie wcale stawiać na taką z piasku czy żwiru, bo można wybrać trwałe rozwiązanie, a dokładnie zastosować mieszankę betonową z betonu chudego. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie pozwala utwardzić nawet niezbyt stabilny teren. W ten sposób zyskuje się równą powierzchnię i to niskim nakładem finansowym. Taką mieszankę można pozyskać prosto z betoniarni i jest to rozwiązanie na lata. Trzeba jednak przyznać, że taka inwestycja w kioski z płyty wielowarstwowej jest bardzo opłacalna, choćby dlatego, że w razie konieczności możecie obiekty rozebrać i wybudować w innym miejscu.

Płyta wielowarstwowa nie tylko do budowy kiosków

Płyty wielowarstwowe mają naprawdę szerokie spektrum zastosowania. Można z nich wybudować nie tylko pawilony czy kioski, ale też sklepy wielkopowierzchniowe czy magazyny. To pozwala znacząco przyspieszyć tempo inwestycji i szybciej otworzyć dany obiekt. Jednocześnie warto wiedzieć, że płyty wielowarstwowe wykorzystywane są nawet przy budowie domów. Sprawdzą się np. do budowy domów kontenerowych, które są energooszczędne, a jednocześnie wpisują się w industrialną stylistykę. Takie domki świetnie prezentują się w miejskim krajobrazie. Co ważne płyty wielowarstwowe pozwalają na wykonanie inwestycji nawet w miesiącach zimowych czy też w trudnych warunkach atmosferycznych. Zatem mają tutaj znaczną przewagę nad tradycyjnymi metodami budowlanymi, gdzie przerwy pomiędzy poszczególnymi pracami są konieczne.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności