logo
close

Aranżacja sypialni

4 maja 2018
simplie Komentarze: 1 Kategoria: Aranżacje wnętrz

Sypialnia to kluczowe miejsce w każdym domu. Miejsce, gdzie się wypoczywa, ładuje akumulatory. To także miejsce, gdzie można w spokoju poczytać, obejrzeć filmy. Dlatego niezwykle istotne jest, aby bardzo starannie ją przygotować. Każdy detal, element ma ogromny wpływ dla komfortu użytkowników. Jak prawidłowo zaaranżować sypialnię?

Przygotowując sypialnię, należy pamiętać o podstawowych zasadach. Tylko dzięki temu można stworzyć idealne miejsce. Trzeba uważnie dobrać łóżko, materac, zwrócić uwagę na oświetlenie i kolorystykę ścian.

Łóżko i materac

Łóżko jest najważniejszym elementem sypialni i dlatego powinno być bardzo starannie dobrane. Wielkość łóżka zależne będzie od powierzchni sypialni. Mała sypialnia nie pozwoli na zakup większego łoża, trzeba szukać czegoś mniejszego, ale równocześnie funkcjonalnego. Bardzo ważnym jest, niezależnie od wielkości łóżka, aby było wykonane z dobrych materiałów. Kiepsko wykonane łóżko będzie źródłem problemów, czyli szybkie niszczenie oraz oczywiście problemy z komfortowym snem.

Bardzo istotnym jest dobór odpowiedniego materaca. Wybiera się go na podstawie kilku właściwości. Istotne jest, aby materac był przewiewny. Mowa tutaj o tym, że skutecznie wchłania wilgoć, ale równocześnie nie ma problemów z jego odparowaniem. Wybierając zatem materac, należy również pomyśleć o odpowiednim nakryciu. Doskonale sprawdzi się nakrycie z materiałów naturalnych lub włókien „oddychających”. Kolejna kwestia przy materacach to jego rozmiar, czyli idealne dopasowanie do wymiarów łóżka. Ważnym jest również twardość oraz sprężystość materaca. Materac, a dokładniej jego powierzchnia powinna być elastyczna oraz prosta. Nie może dojść do sytuacji, gdy ciało zapada się w materacu. Dokładna twardość materaca powinna zostać sprawdzona osobiście, co jest możliwe, choćby w sklepach meblowych. Warto to zrobić, bo zbyt miękki czy twardy materac nie będzie gwarantował komfortowego snu.

Oświetlenie

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w sypialni, a czego unikać i nie montować pod żadnym pozorem? Na pewno niezbędne są odpowiednie lampki nocne, umiejscowione na stoliku przy łóżku. Oświetlenie tego typu ma gwarantować choćby bezproblemowe czytanie. Alternatywą dla lampki nocnej, szczególnie kiedy sypialnia jest mała, są kinkiety. Wystarczy wybrać estetyczne kinkiety i zamontować przy łóżku, w taki sposób, aby dawały odpowiednie oświetlenie, ale równocześnie by nie przeszkadzały. Lampy sufitowe powinny znaleźć się w sypialni, jednak należy pamiętać, że nie może to być jedyne źródło światła. Warto więc postawić na eleganckie żyrandole, pasujące do wystroju sypialni. Przy wyborze oświetlenia do sypialni należy unikać halogenów. To zbyt mocne światło, niepasujące do tego pomieszczenia.

Kolorystyka sypialnia

Każdy ceni sobie co innego. Dla jednego szarość w sypialni będzie idealna, ktoś inny odnajdzie się w kolorystyce zimnej, malując ściany na niebiesko. Jednak z uwagi na osiągnięcie określonego komfortu użytkowego sypialni, koniecznie powinno wybierać się jasną kolorystyką. Kolory ścian oraz wszystkie elementy wystroju wnętrz, które się na niej znajdą, nie mogą być przytłaczające. Zbyt przytłaczająca aranżacja ścian, aranżacja kolorystyczna nie pozwoli na prawidłowy wypoczynek w sypialni

Komentarze
  • Fajny blog!

  • Komentarz

    Komentując, akceptujesz Politykę prywatności