logo
close

Aranżacje kuchni

5 maja 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aranżacje wnętrz

Kuchnia to miejsce tętniące życiem. Miejsce, gdzie spędza się wiele czasu. Gotowanie, wspólne spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego też aranżacja kuchni wymaga starannego przygotowania. Każdy z przebywających w tym miejscu musi czuć się znakomicie i komfortowo. Jak zaaranżować kuchnię? Co charakteryzuje określone style, w jakich wszystko może zostać przygotowane? Jak dopasować konkretny styl aranżacji kuchni pod własne gusta i potrzeby?

Kuchnia minimalistyczna

Jak sama nazwa wskazuje, króluje tutaj minimalizm. Kuchnie tego typu nie posiadają praktycznie żadnych elementów dodatkowych, żadnych półek ze słoikami, przyprawami czy przedmiotami kuchennymi. Wszystko skrywa się w meblach kuchennych, szafach i szufladach.

„Zagracenie przestrzeni” w tym stylu jest surowo zabronione. Postawienie na aranżację minimalistyczną gwarantuje stałe utrzymanie porządku. Z drugiej strony to kuchnie, w której nie będziemy mieli niczego „pod ręką”, po wszystko trzeba sięgać. Kuchnie minimalistyczne ograniczają się zazwyczaj do jednego, dwóch kolorów.

Kuchnia wiejska

Posiadając kuchnie o znacznej powierzchni, przestrzeni, można zdecydować się na aranżacje w stylu wiejskim. Centralnym punktem każdej kuchni wiejskiej jest duży stół, gdzie może się gromadzić więcej niż 2 czy 4 osoby. W takich kuchniach w oczy rzuca się wszechobecne drewno. Dla osób, które cenią sobie pedantyczny porządek, idealizm w każdym względzie, kuchnia wiejska nie będzie dobrym wyborem. Jej cechą charakterystyczną jest masa różnego rodzaju dzbanków, pojemników, wiszących koszy z warzywami czy owocami.

Kuchnia industrialna

Ma być prosto, ale perfekcyjnie. Wszelkiego rodzaju kuchnie industrialne cechuje prostota aranżacyjna. Nie ma tutaj miejsca na krzykliwe kolory, na różnorodne wariacje mebli kuchennych. Im prościej, tym lepiej. Jednak wszelkiego rodzaju sprzęt, meble, akcesoria kuchenne są zaprojektowane w taki sposób, aby była na najwyższym poziomie funkcjonalności. Idealna perfekcja, jeżeli takie określenie istnieje. W kuchni industrialnej panuje zimna kolorystyka.

Kuchnia skandynawska

Przygotowanie kuchni w stylu skandynawskim oparte jest o ascetyzm. Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim to w większości przypadku biała kolorystyka. Meble pozbawione są zbędnych elementów, ale posiadają wysoki poziom praktyczności, funkcjonalności. Aranżując kuchnię w ten sposób, otrzyma się miejsce, w którym każdy poczuje się wygodnie, komfortowo, a odwiedzający goście docenią jej elegancki styl.

Kuchnia w stylu angielskim

Cechą charakterystyczną kuchnia w stylu angielskim jest wyspa. Dlatego też aranżacja kuchni angielskiej wymaga przede wszystkim sporej przestrzeni. Jakie pozostałe elementy wpływają na styl angielski? Wszelkiego rodzaju wykończenia mebli to masywne listwy. Blaty zostały przygotowane z materiałów naturalnych, a obok wszechobecnego drewna, można trafić również na kamienie.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności