logo
close
wieszanie ozdob na scianie

Wieszanie ozdób na ścianie

27 lipca 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aranżacje wnętrz

Wieszanie ozdób na ścianie. Nie zawsze potrzebne będą gwoździe czy haczyki. Chcąc zawiesić na ścianie obrazek, ozdobę wnętrza niekoniecznie musisz wybierać gwoździe czy sięgać po wiertarkę. Okazuje się, że na rynku jest cała masa alternatywnych rozwiązań. Istnieją systemy, metody, które nie wymagają korzystania z młotka czy wiertarki. Najróżniejsze taśmy samoprzylepne, doskonałej jakości montażowe kleje czy też rzepy o odpowiednich parametrach. Wystarczy tylko poznać je bliżej i dopasować najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb.

Wieszanie na rzepy

Rzepy doskonale przydają się w sytuacji, kiedy to należy przymocować niewielkie przedmioty, takie jak choćby zasłonki, tkaniny czy też obrazki. Na czym polega to rozwiązanie? Mianowicie dwa paski idealnie do siebie dopasowane poprzez rzepy. Jeden kawałek należy starannie przykleić do ściany, a drugi kawałek na elemencie, który ma wisieć na ścianie. Dwa kawałki rzepy łączy się ze sobą, dzięki czemu można w sposób szybki i komfortowy przywiesić na ścianie najróżniejsze elementy. Warto pamiętać o tym, że im dłuższy rzep, tym możliwość stabilnego przywieszenia większego przedmiotu.

Dwustronna taśma samoprzylepna, czyli wysoki komfort wieszania
Tego typu taśma jest przede wszystkim niezwykle wygodna. Bardzo łatwo można ją przytwierdzić do ściany i przedmiotu, który będzie zawieszony. Należy jednak pamiętać, że dwustronne taśmy samoprzylepne idealnie sprawdzają się przy przedmiotach, które nie są zbyt ciężkie.

Samoprzylepna pianka

Coś podobnego do taśmy, jednakże należy pamiętać o tym, że jest zdecydowanie stabilniejsza od tradycyjnej taśmy samoprzylepnej. Dzięki temu istnieje możliwość wieszania przedmiotów o większej wadze. Dodatkowo wśród właściwości pianki samoprzylepnej, należy wspomnieć, że bez żadnych problemów może być wykorzystywana nie tylko na gładkich ścianach, ale również tych chropowatych czy też nierównych.

Kleje montażowe

Wybierając najnowocześniejsze kleje montażowe, można mieć pewność, że mamy do czynienia z doskonałym materiałem, pozwalającym na przylepienie wielu przedmiotów. Takie kleje montażowe idealnie mogą zastąpić różnego rodzaju gwoździe czy śruby, które trzeba byłoby przytwierdzić do ściany. Dobrej jakości klej montażowy jest w pełni odporny na wilgoć, a także najróżniejsze temperatury.

Powyższe materiały doskonale sprawdzą się w sytuacjach, kiedy wiercenie dziur w ścianie, czy też wykorzystanie młotka i gwoździ jest zbędne. Za pomocą tych nowoczesnych materiałów będzie można przytwierdzić do ściany wiele przedmiotów, elementów wystroju domowych wnętrz.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności