logo
close

Jak pomalować meble?

5 maja 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Dom i mieszkanie

Stare meble nie muszą być wyrzucone na śmietnik. Zakupione gdzieś na wyprzedaży zużyte meble, mogą znakomicie się przydać we wnętrzach domowych. W bardzo prosty sposób, samodzielnie, można tchnąć w nie nowe życie. Wystarczy tylko przeprowadzić skuteczną renowację, a dokładnie w sposób profesjonalny je pomalować. Jak przygotować się do malowania mebli? Co należy zgromadzić? Jak prawidłowo przeprowadzić cały proces związany z malowaniem, tak aby cieszyć się wspaniałymi meblami?

Zebranie materiałów i narzędzi

Koniecznie należy przygotować się do działania, poprzez zebranie materiałów oraz narzędzi, które będą konieczne do prawidłowego pomalowania mebli. Należy wybrać odpowiednie farby (zarówno pod kątem ich właściwości, jak i kolorystyki), wałki oraz pędzle. Potrzebny będzie oczywiście papier ścierny, a także śrubokręty.

Przygotowanie mebli do malowania

Pierwsza kwestia związana z malowaniem mebli to ich kompletne przygotowanie. Rozumie się przez to rozkręcenie wszystkich możliwych elementów takich jak np. drzwiczki oraz wyciągnięcie szuflad. Dzięki temu łatwiej będzie można wszystko pomalować, mieć pewność, że żaden fragment (szczególnie trudno dostępny) nie zostanie pominięty. Mając przed sobą wszystkie elementy składowe, można również dokonać pewnych przeróbek. Wymiana zawiasów, nowe pokrętła, wszystko można zrobić szybko i w trakcie przygotowań.

Czyszczenie mebli, papier ścierny w ruch

Nikt nie będzie nakładał nowej farby na meble, które nie są gotowe do tego działania. Czyli należy papierem ściernym starannie usunąć elementy starej farby, ale i również pozbyć się wszelkich nierówności. Po operacji z papierem ściernym koniecznie trzeba meble wyczyścić z zalegającego kurzu i resztek brudu.

Malowanie mebli

Czas przystąpić do ostatniego etapu działania, czyli dokładnego malowania posiadanych mebli. W pierwszej kolejności, za pomocą specjalnie dobranego pędzelka, należy pomalować wszystkie trudno dostępne miejsca. Po tej operacji wałkiem maluje się większe i proste powierzchnie mebli. Oczywiście w wielu sytuacjach, koniecznością jest nałożenie drugiej warstwy. Należy to jednak zrobić dopiero w momencie, kiedy pierwsza warstwa nałożonej farby dokładnie wyschła.

Doskonale widać, że malowanie mebli nie jest skomplikowanym zadaniem. Nie potrzeba mieć nie wiadomo jak wielkich umiejętności malarskich. W zupełności wystarczy zastosować się do powyższych punktów i na tej podstawie przygotować kompleksową renowację swoich starszych mebli.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności