logo
close

Jakie korzyści gwarantuje ogrzewanie podłogowe

13 czerwca 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Dom i mieszkanie

Planowanie budowy nowego domu, remontu mieszkania to czas, kiedy warto zastanowić się nad montażem ogrzewania podłogowego. Oczywiście nie zawsze będzie to korzystne rozwiązanie, zważywszy, że w przypadku starych instalacji, mniejszych powierzchni, może być pozbawione ekonomicznego sensu. Jednak każdy, kto ma możliwości montażu takiego ogrzewania, powinien poznać jego zalety.

Jakie korzyści gwarantuje ogrzewanie podłogowe? Czy jego montaż związany jest jedynie z przyjemnym ciepłem płynącym spod podłogi? Może korzyści są tutaj wielowymiarowe?

Komfort cieplny

Ogrzewanie podłogowe to gwarancja komfortu cieplnego, który znakomicie przekłada się na znakomite samopoczucie domowników. Przy podłodze temperatury są wyższe, natomiast na wysokości głowy niższe. Czyli optymalna temperatura jest w miejscach, gdzie organizm tego najbardziej potrzebuje.

Równocześnie ogrzewanie podłogowe jest niskotemperaturowe. Powierzchnie ogrzewane są ciepłe, jednak nie na tyle, aby chodząc po nich odczuwać jakikolwiek dyskomfort.

Równomierna dystrybucja ciepła po całym pomieszczeniu

Wybierając ogrzewanie podłogowe, można mieć pewność, że ciepło będzie równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Każde miejsce w pomieszczeniu z podłogowym ogrzewaniem będzie w podobnej temperaturze. Sytuacja niemożliwa do zrealizowania, kiedy posiada się tradycyjne grzejniki przy ścianach.

Oszczędności na ogrzewaniu

Montując ogrzewanie podłogowe, można oczekiwać oszczędności finansowych. Bez żadnych strat dla ogólnego odczucia cieplnego, za pomocą ogrzewania podłogowego można obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 2°C. W skali roku daje to spore oszczędności. Można zmniejszyć wydatki nawet o 10%. Woda, która ma zostać podgrzana, aby w domu było ciepło, w przypadku ogrzewania podłogowego wymaga poziomu 45°C. Przy ogrzewaniu za pomocą kaloryferów, ogrzanie wody do konkretnego poziomu wymaga temperatury około 65°C.

Wyższa wilgotność w pomieszczeniach

Decydując się na korzystanie z ogrzewania podłogowego, można osiągnąć wyższy poziom wilgotności w pomieszczeniach. Zbyt suche powietrze nie jest korzystne dla ludzkiego organizmu, jego samopoczucia. Przy ogrzewaniu podłogowym wilgotność jest wyższa, dzięki czemu zwiększa się komfort, po prostu lepiej się mieszka.

Estetyka wnętrz i większa powierzchnia pomieszczeń

Poprzez ogrzewanie podłogowe poprawia się znacznie estetyką pomieszczeń. Nie trzeba montować grzejników, które w żaden sposób nie pasują do pozostałych elementów wystroju wnętrz. Równocześnie brak kaloryferów pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń w pomieszczeniach, co ma istotne znaczenie, kiedy są one małe.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności