logo
close
Jak wybrać idealny namiot, pawilon ogrodowy

Jak wybrać idealny namiot, pawilon ogrodowy?

6 lipca 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ogród

Brak tarasu w ogrodzie sprawia, że warto poszukać alternatywnych rozwiązań. Poszukać czegoś, co pozwoli stworzyć doskonałe i wygodne miejsce na spotkania rodzinne czy w gronie przyjaciół. Na pewno niezwykle interesującym pomysłem jest wybór odpowiedniego namiotu ogrodowego.

Pawilon, namiot ogrodowy pozwala stworzyć zaciszne miejsce w ogrodzie, które zagwarantuje maksimum prywatności. Dziś bez problemów można znaleźć najróżniejsze pawilony ogrodowe. Wystarczy udać się do sklepu i wybrać dla siebie odpowiednią konstrukcję. Jak jednak dopasować dla siebie optymalne rozwiązanie? Z jakimi elementami należy się zapoznać, aby w ogrodzie postawić doskonały namiot ogrodowy?

Konstrukcje pawilonów ogrodowych

Decydując się na konkretną konstrukcję, koniecznie należy zaplanować, w jakim celu będzie używana. Czy rzeczywiście ma to być rozwiązanie, pozwalające na wspólne biesiady w większym gronie? Czy może jednak chcemy mieć jedynie schronienie przed słońcem?
Proste, a zarazem najtańsze namioty ogrodowe będą dawały jedynie cień lub też chroniły przed deszczem. Cztery nogi, zadaszenie, łatwość montażu, tego należy oczekiwać po takich konstrukcjach.

Bardziej skomplikowane konstrukcje dają więcej możliwości. Rozbudowany pawilon ogrodowy będzie posiadał boczne ścianki, o różnej konstrukcji. Niektóre z nich można bez problemów podwinąć, niektóre są montowane na stałe.

Należy zwrócić uwagę na wielkość namiotu ogrodowego. Standardowe konstrukcje pozwalają na swobodne ustawienie czterech krzeseł i stołu. Kiedy jednak potrzeby są większe, trzeba rozejrzeć się za namiotami ogrodowymi o większej powierzchni.

Namioty ogrodowe i materiał, z jakich zostały wykonane

Wybierając odpowiedni namiot ogrodowy należy mieć na uwadze materiał, z jakiego został wykonany. To bardzo ważne w trakcie późniejszego użytkowania. Namioty tańsze, o prostych konstrukcjach, są zazwyczaj z tkaniny, co powoduje, że niekoniecznie mogą chronić przed opadami deszczu. Taki namiot ogrodowy powinien być chowany, gdyż może szybko ulec zniszczeniu, właśnie z uwagi na padający deszcz. Naturalnie można znaleźć pawilony ogrodowe, które posiadają materiały nieprzemakalny. Korzystanie z niego jest komfortowe, wystarczy raz je zamontować i zwinąć dopiero po sezonie.

Decydując się na konkretny model namiotu ogrodowego, koniecznym jest również sprawdzenie solidności konstrukcji. Czy dany namiot ogrodowy będzie stabilny? Czy stojąc w trakcie większych wiatrów, czy opadów deszczu, nie ulegnie zniszczeniu? Czy mocowany jest za pomocą metalowych rurek, plastikowych, a może drewnianych? Im konstrukcja solidniejsza, tym cena będzie wyższa. Jednak chcąc posiadać całosezonowy pawilon ogrodowy, należy wybierać najbardziej solidne konstrukcje.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności