logo
close

Jakie sprzęty przydadzą się do prac w ogrodzie?

23 marca 2022
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ogród

Do tego, aby ogród prezentował się nienagannie i był swego rodzaju wizytówką całej posesji niezbędna jest jego regularna pielęgnacja. Trzeba zadbać o trawnik oraz rosnące w nim rośliny, dzięki czemu będą one cieszyły swoim widokiem. W tym celu konieczne jest zastosowanie różnego rodzaju sprzętów, dzięki którym prace przebiegną szybciej i zdecydowanie dokładniej. Każdy, kto posiada ogród i chce o niego zadbać powinien dowiedzieć się, jakie narzędzia będą do tego niezbędne.

W jakie narzędzia ręczne warto się wyposażyć?

Ręczne narzędzia to podstawa dla każdego ogrodnika, nawet takiego, który dopiero zaczyna swoją przygodę z ogrodnictwem. Do przekopywania ziemi oraz sadzenia roślin niezbędny jest szpadel oraz łopata. Dobrej jakości narzędzia powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią im trwałość.

Warto zwrócić uwagę również na wagę narzędzi, ponieważ ma to ogromny wpływ na komfort pracy. Do grabienia liści oraz zeschłej trawy niezbędne będą z kolei grabie z cienkimi i dość miękkimi zębami, które swoim wyglądem przypominają nieco miotłę. Z kolei do wyrównania ziemi przydadzą się grabie z krótkimi i szerszymi zębami.

Do prac w ogrodzie potrzeba jest również motyka. Jest to wielofunkcyjne narzędzie, które przyda się do prac praktycznie o każdej porze roku. Zdecydowanie najbardziej praktycznym sprzętem jest motyka posiadająca z jednej strony ostrze, a z drugiej zęby, ponieważ wtedy będzie można wykorzystać ją do różnych celów. Warto także zaopatrzyć się w pojemne i wygodne w prowadzeniu taczki, do których wrzucić można skoszoną trawę czy sadzonki.

Na rynku dostępne są metalowe taczki wyposażone w jedno koło oraz praktyczne rączki oraz modele w formie koszy na kółkach, które można ciągnąć. Wybór konkretnych taczek uzależniony jest przede wszystkim od wielkości ogrodu oraz zakresu prac, jakie będą w nim przeprowadzane.

Narzędzia elektryczne i spalinowe do ogrodu- jakie wybrać?

Elektryczne narzędzia są niezbędne w wielu pracach przeprowadzanych w ogrodzie. Takim urządzeniem jest z pewnością kosiarka, za pomocą której trawnik zawsze będzie elegancki i zadbany. Wybór różnego rodzaju modeli kosiarek jest na prawdę ogromny. Dostępne są modele spalinowe, elektryczne, a także automatyczne roboty koszące, które zapewniają ogromną wygodę.

W przypadku dużych powierzchni najlepiej sprawdzą się traktorki wyposażone w specjalne kosy. Dokonując wyboru odpowiedniej kosiarki trzeba pod uwagę wziąć przede wszystkim powierzchnię ogrodu oraz ukształtowanie terenu. W trudno dostępnych miejscach, do których nie dostanie się kosiarka warto wykorzystać podkaszarkę, która wyróżnia się mniejszymi rozmiarami. Niektóre modele przeznaczone są nie tylko do koszenia trawy, ale również do przycinania chwastów i krzewów.

Jeśli w ogrodzie znajduje się żywopłot warto zaopatrzyć się także w dobrej jakości nożyce elektryczne. Są one przydatne zwłaszcza jeśli jest on długi, a ręczne przycięcie i uformowanie byłoby bardzo pracochłonne. Powinny być one lekkie, gdyż manewrowanie nimi będzie zdecydowanie łatwiejsze. Do przygotowania ziemi do stworzenia trawnika lub zasadzenia roślin bardzo pomocna może okazać się glebogryzarka, która spulchnia grunt. Dzięki temu urządzeniu rośliny będą zdecydowanie lepiej się rozwijały.

W utrzymaniu porządku w ogrodzie oraz wokół domu pomóc może także wysokiej jakości myjka ciśnieniowa, z pomocą której można umyć wykonane z kostki brukowej lub innego materiału ścieżki, tarasy, podjazdy itd. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które powinni znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym.

Wydaje i funkcjonalne narzędzia ogrodowe znajdziesz w ofercie sklepu internetowego marki Stiga

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności